Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, içeriklerin izinsiz kopyalanması dahil Tüm Hakkı Saklıdır.
logo
logo

SÜTÇÜLER İLÇESİ SARIMEHMETLER KÖYÜ

Köy muhtari Kemal KOZA’dir. Köyün nüfusu 546 kisi olup ilçe merkezine uzakligi 18 km’dir. Köyümüzdeki hane sayisi 210’dur.

Köyümüzün tarihi ve turistik yerleri Asar Mevkii, Danbeleni, In Yatagidir. Baslica geçim kaynaklari ise çiftçilik, hayvancilik ve orman isçiligidir.

(Etrafı dağlarla çevrili yüksek sayılabilecek bir ovada Gümü – Antalya yolu üzerinde kurulmuştur. Sondaj kuyuları ile tarımın yanı sıra hayvancılık yapılmaktadır..Bu köyümüz gurbetçileride İstanbulda Dernek kurmuşlar Yaz kış köylerinin sorunlarını çözmek için  iirtibat halinde olup ananelerini yaşatmakta büyük gayret göstermektedirler..İstanbulda Gümü köylüleri ile birlikte kışın seyyar sıcak SAHLEP  içeceği satmayı meslek edinmişlerdir.İlçemizden bile izlenemeyen Antalya yerel Tv  Radyo kanalları bu köyümüzden rahatlıkla izlenebilmekte ve canlı yayın proğramlarına  sık sık katıldıklarına tanık olmaktayız.)

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir