Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, içeriklerin izinsiz kopyalanması dahil Tüm Hakkı Saklıdır.
logo
logo

RIDVAN ERTAN YAZI KÖŞESİ

Rıdvan Ertan & Melih Doğankaya

Rıdvan ERTAN kimdir?

1955 yılında Isparta ili Sütçüler ilçesinde doğdum. Sırasıyla Gökçeada İlk öğretmen Okulu, Isparta Eğitim Enst. (Sosyal Bilimler) ve Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih bölümünü bitirdim. Evli ve Üniversite öğrencisi dünya tatlısı iki kız çocuk babasıyım. Güzel yurdumun cennet köşelerinden, Ağrı, Erzincan, Kütahya, Afyon ve Isparta illerinde görev yaptım.

Milli Eğitimin çeşitli kademelerinde 30 yıl öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Alanımla ilgili Bakanlığımızın Afyon, Mersin, Aksaray, Ankara, Sinop, Yalova illerinde açtığı çeşitli seminerlere katıldım. Öğrencilerime sevecen ve babacan tavırlarımla vermeye çalıştığım ilgi, bilgi, yorum... birikimlerim karşılığında başta, Takdir,Teşekkür,plaket.olmak üzere çeşitli ödüller aldım.
Doğduğum memleketimde,okuduğum okullarda öğretmenlik ve idarecilik yapma,çocuğumun ilk öğretmeni olma,ilkokulda annesini okuttuğum öğrencimin şu sıra okulumda çocuğunu okutma..duygularını yaşadım.
Çok sevdiğim Tarih dersini öğrencilerime sevdirdiğime inanıyorum.
Hobilerim arasında Muhabirlik, yerel gazete köşe yazarlığı, İnsan Hakları , Tüketicinin korunması,ve Çevrecilik konularında duyarlılık göstermek.Turizm amaçlı geziler.Özellikle VAROLUŞ DESTANIMIZ ın yazıldığı,KEMİKLE ÇELİĞİN HARMAN OLUP SAVRULDUĞU ŞEHİDLER DİYARI..Çanakkale yi Gençlik Haftasında, her yıl öğrencilerimle ziyaret etmek.Bayrak Törenlerimizde Milli Marşımızı yürekten söyletmek.Bunun yanında yöresel müzik ve folklorla uğraşmak.Festival ve Şenliklerde, doğaçlama program sunuculuğu yapmak.. başta gelir.
İstanbul’daki Ispartalılar Gönül Birliği Derneğinin her yıl düzenlediği yarışmalarda, Hikâye ve Şiir yazma dalında birincilik ödülleri aldım.
Yüzlerce makale, şiir ve araştırmalarımdan oluşan basıma hazır eserlerim olup, finansman sağlayabildim taktirde kitap halinde yayınlanması en büyük arzumdur.
Okulmuz Gezi Kulübünde ve yazı inceleme kurulunda görevliyim.Ayrıca Göller Bölgesi Yazarlar ve Şairler Derneği üyesi olup, Aylık Kültür ve Sanat Dergisi DUYGUSELİ nde yazı inceleme kurulundayım.Yaklaşık 9 yıldan bu yana halen ilimizin başarıları ile daima önde gelen okullarından Gazi Lisesinde görev yapıyor ve bundan büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Saygılarımla…

SİZCE NERESİ?
Dağlarla kaplı dört yanı,
Kekik kokar ormanları,
Yaşlısı bekler,gurbette çalışanı,
Sütçüsünden almış adını..
Hasretim sana canım SÜTÇÜLER..!

Sütçülerimizi iyi bilen onurlu ve haysiyetli bir insan Rıdvan Ertan Hocamın İzindeyiz. Sitemize verdiği destek ve katkılar için kendisine minnettarız.

Sn. Rıdvan ERTAN Hocama Saygılarımı Sunar, Teşekkür Ederim. Melih DOĞANKAYA

One thought on “RIDVAN ERTAN YAZI KÖŞESİ”

  1. teşekkür ederim melih kardeşim ne yapıyorsak yıllardır sıla hasreti çekmiş atalarımızın memleket sevdasından ilham ve örnek alarak memleketimiz sılayırahim için yapmaya çalışıyoruz ..siz gençlere güvenimiz tamdır doğru yararlı birşeyler verebildiğim ölçüde kendimi mutlu attederim.çalışmalarını hayranlıkla izliyor ve beğeniyorum çalışmalarında başarılar