Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, içeriklerin izinsiz kopyalanması dahil Tüm Hakkı Saklıdır.
logo
logo

SÜTÇÜLER İLÇEMİZİN ŞEHİTLERİ

Ey Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’ım! Bizleri var ettin, varlığından haberdar ettin, sevgini gönlümüze nakşettin ve bizleri rahmet ve merhametinle huzuruna kabul ettin! Sana sonsuz hamdü senalar olsun Allah’ım!

Hz. Adem’den itibaren alemlere rahmet, şahit, müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderdiğin ve insanları dalaletten hidayete, zulmetten nura çıkarmak için ömürlerini seferber eden bütün Peygamberanı ızama ve rusulü kirama, bahusus güzel ahlakıyla insanlığa rehber kıldığın Peygamberimiz Muhammed Mustafa’ya aline, ashabına, etbaına, ehli beytine salatü selam tahıyyatü ikram olsun Allah’ım!

Allah’ım bütün samimiyetimizle, gönüllerimizi ve ellerimizi açtık, dua ve niyazda bulunuyoruz. Kabul eyle Allah’ım! Okunan Kur’an-ı kerimleri, Hatmi şerifleri Enbiyanın, evliyanın, ulemanın, şühedanın aziz ruhlarına bağışlıyoruz. Kabul eyle Allah’ım!

Ürpermeyen kalpten, yaşarmayan gözden, doymayan nefisten ve kabul olunmayan duadan sana sığınıyoruz. Nefislerimizin kötü isteklerinden, heveslerimizin peşinde koşmaktan, şeytanın vesvese ve şerrinden sana sığınıyoruz. Bizleri himaye et ve sevdiğin kullar zümresine dâhil eyle.

Milletimizi ve bütün insanlığı her türlü felaket ve tehlikeden muhafaza eyle. Ülkemizi ve İslam beldelerini rahmet, bereket ve inayetinle mamur eyle. Ehli imana, biladı İslama huzur, emniyet ve güven ihsan eyle!

Allah’ım! Bizleri ayrılıklardan, fitne ve fesattan uzaklaştır. Maddi ve manevi güçlerimizi birleştir. Aramızdaki dayanışmayı güçlendir. İstiklal ve istikbalimize pranga vurmaya çalışan dahili ve harici düşmanlara karşı bizi mansur ve muzaffer eyle Allah’ım!

Ey merhametlilerin en merhametlisi olan Allah’ım! Dünya’nın neresinde olursa olsun ezilen, açlık, kıtlık ve sefalet çeken mazlumlara ve biçarelere yardım eyle.

Allah’ım! Gencecik bedenlerini vatanlarına siper eden, canlarını din-ü devlet, mülk-ü millet uğrunda feda eden, istiklal ve istikbalimiz uğrunda ruhunu sana armağan eden şehitlerimizin hüznü ile sana yalvarıyoruz. Ellerimizi boş çevirme Allah'ım. Vatan için, millet için, barış için, huzur için, din için, mukaddesat için, hürriyetimiz ve geleceğimiz için can veren bütün şehitlerimizi rahmetinle kucakla Allah'ım. Gelen acı haberlerle yürekleri dağlanan annelere, babalara, eşlere, evlatlara sabr-ı cemil ihsan eyle Allah'ım.

Yüce kitabında ‘şehitlere ölüler demeyin’ buyuruyorsun Allah'ım, şehitlerimizi peygamberlerle, şehitlerle, salihlerle birlikte haşr-ü cem eyle. Şehitlerimizi Bedir ve Uhud şehitleriyle, Çanakkale, Malazgirt, Sakarya şehitleriyle birlikte cennette buluştur Allah’ım!

Peygamber Efendimiz, 'şehitlik makamı peygamberlikten sonraki en büyük makamdır' buyuruyor. Şehitlerimizi o yüce makamlara eriştir Allah'ım. Birliğimize, dirliğimize göz dikenlere, izzetimize, şerefimize kurşun sıkanlara fırsat verme Allah’ım.

Dinimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dâhili ve harici fitnelerden fesatlardan milletimizi memleketimizi halas eyle Allah'ım.

Tarih boyunca nice saldırıya mertçe, yiğitçe karşı durmuş milletimize bu cinayetler karşısında metanetli, ferasetli, soğukkanlı ve iradeli olmayı lütfeyle Allah'ım.

Milletimizin huzur, barış ve kardeşliğine kasteden, tuzak kuranlara fırsat verme Allah’ım!

Onların tuzaklarını başlarına çevir. Sana inanan bu necip milletin ismetini hiçe sayanları sen zelilü, kahru perişan eyle Allah’ım!

Terör şebekelerinin milletimizin arasına sokmak istediği fitneden, her türlü şerden, fesattan kardeşlik hukukunu çiğnemekten hepimizi milletçe muhafaza eyle Allah'ım. Bütün acılara rağmen milletimizin hiçbir ferdini haktan, hukuktan, adaletten, merhametten bir an bile olsa ayırma Allah'ım.

Batısıyla Doğusuyla, Kuzeyiyle, Güneyiyle, dilleri, ırkları, renkleri ne olursa olsun; bütün mazlumların, mağdurların umut bağladığı cennet vatanımızı her türlü sıkıntıdan, kederden bertaraf eyle Allah’ım!

İstiklal ve istikbalimiz uğrunda can veren şehitlerimizi senin engin rahmetine tevdi ediyoruz, rahmetinle muamele eyle Allah’ım! Annelerine babalarına, eş ve çocuklarına, kardeşlerine vebütün milletimize sabrı cemil ihsan eyle Allah’ım.

Gazilerimize acil şifalar lütfü ihsan eyle Allah’ım!

Umudumuzu ve huzurumuzu bozmak isteyenlere fırsat verme.

Dinimizin, devletimizin, milletimizin bekasını sarsacak her türlü dahili ve harici düşmanlardan bizleri halas eyle.

Biz sırtımızı sana dayadık, sana güvendik, gücümüzü imandan aldık. Yıkılmamıza ve dağılmamıza izin verme Allah’ım.

İntikam hırsıyla adaletten şaşan, öfkesine kurban olup hakkaniyetten uzaklaşan, mağrur olup haddi aşan kullarından sana sığınırız. Sen milletimizin bu soylu direnişini bir adalet ve hakkaniyet direnişi olarak muzaffer eyle Allah’ım.

Enbiya, evliya, suleha ve şüheda hürmetine dua ve niyazlarımızı kabul eyle Allah’ım! Bizleri bağışla Allah’ım! Birlik ve beraberliğimizi, huzur ve sükûnetimizi, dirlik ve düzenliğimizi daim eyle Allah’ım!

Bizi sana ve sevgine layık eyle. Bizleri affolunanlar zümresine ilhak eyle. Sana açılan ellerimizi, sevginle dolan gönüllerimizi, rahmet ve inayetini gözleyen yüreklerimizi boş çevirme Allah’ım!

Allah’ım! Bize dünyada ve ahirette iyilik ve güzellikler ihsan eyle. Bizi iyilerle ve iyilerden eyle. Bizi cennet ve cemalinle müşerref eyle Allah’ım! Senin vaadin haktır ve senin her şeye gücün yeter. Âmin. Amin. Ve selamün alelmurselin velhamdulillahi Rabbil alemine el – Fatiha….

SÜTÇÜLER NÜFUSUNA KAYITLI ŞEHİTLERİMİZ

Bu aziz vatanı korumak, İsIam’ın sancağını daIgaIandırmak için cepheden cepheye koşan ve bu uğurda canını feda eden bütün şehitIerimizin ruhunu şad eyIe Ya Rabbi!

RECEP KESİKTAŞ

SÜTÇÜLERİN İLK TERÖRLE MÜCADELE ŞEHİDİMİZDİR.

GÖREV YERİ : 2 J.KOM. TB.Ö.L. KOMUTANLIĞI BALMUMCU BEŞİKTAŞ / İSTANBUL

RÜTBESİ GÖREVİ : JANDARMA KOMANDO ER

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : İSTANBUL SÜTLÜCE

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 9.11.1979

MEHMET ÖZDEMİR

İSTANBUL HASKÖY MEVKİİ'NDE TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

GÖREV YERİ : 66.ZH.TUG.KH.BI.K.LIĞI TOPKULE/İSTANBUL

RÜTBESİ GÖREVİ : TANKÇI ONBAŞI.

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : İSTANBUL HASKÖY MEVKİİ

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 30.03.1992

İZZET ŞENOL

JANDARMA KOMANDO ER İZZET ŞENOL TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

GÖREV YERİ : J.KOM. BI.K.LIĞI ÇEMİŞGEZEK TUNCELİ

RÜTBESİ GÖREVİ : JANDARMA KOMANDO ER

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : TUNCELİ ÇEMİŞGEZEK

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 30.03.1992

MEMİŞ KORKMAZ

PİYADE ER MEMİŞ KORKMAZ TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

GÖREV YERİ : İLÇE.J.LP.BI.K.LIĞI ŞİRVAN/SİİRT

RÜTBESİ GÖREVİ : PİYADE ER.

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : SİİRT ŞİRVAN

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 30.03.1992

VELİ DİKYAR

PİYADE KOMANDO ONBAŞI VELİ DİKYAR  TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

GÖREV YERİ : 57.KOM.TB.3.KOM.BI.K.LIĞI SARIKAMIŞ/KARS

RÜTBESİ GÖREVİ : PİYADE KOMANDO ONBAŞI.

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : KAĞIZMAN

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 14.07.1994

SONER ELVAN

PİYADE ER SONER ELVAN TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

GÖREV YERİ :  4.KOM.TUG.1.TB.2.BI.K.LIĞI TUNCELİ

RÜTBESİ GÖREVİ : PİYADE ER

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : TUNCELİ

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 16.11.1996

MUSTAFA YILDIRIM

KOMİSER MUSTAFA YILDIRIM TERÖR İLE MÜCADELEDE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR İLK POLİS ŞEHİDİMİZDİR.

GÖREV YERİ :  BİNGÖL İLİ GENÇ İLÇESİ

RÜTBESİ GÖREVİ : KOMİSER

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ YER : BİNGÖL

ŞEHİT DÜŞTÜĞÜ TARİH : 08.09.1996

HEMŞERİ ŞEHİTLERİMİZ

UZMAN ÇAVUŞ YUNUS EMRE

SİİRT'TE PKK'LI TERÖRİSTLERLE ÇIKAN ÇATIŞMADA ŞEHİT OLAN HEMŞERİMİZ UZMAN ÇAVUŞ YUNUS EMRE ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

Şehit Polis Sezgin Uludağ

İSTANBUL'DA TERÖR SALDIRISINDA ISPARTA SÜTÇÜLER İLÇESİ KUZCA KÖYÜNDEN ŞEHİT DÜŞMÜŞTÜR.

 

Comments are closed.