Site içeriğinin izinsiz olarak topluca indirilmesi, kaydedilmesi, çoğaltılması, içeriklerin izinsiz kopyalanması dahil Tüm Hakkı Saklıdır.
logo
logo

Sütçüler Meslek Yüksekokulu

”Sütcüler her zaman herseyin en iyisi için uğraŞmaktadır, ögrencilerimiz için bizde öyle”

 

Okulumuzun Tam Adı: Sütçüler Prof.Dr.Hasan GÜRBÜZ Meslek Yüksekokulu

Adres Sütçüler Meslek Yüksekokulu Sütçüler / ISPARTA

Telefon :+90 246 3512900

Fax: +90 246 3512901

E-Posta : smyo@sdu.edu.tr

SÜTÇÜLER PROF.DR.HASAN GÜRBÜZ MESLEK YÜKSEKOKULU

Isparta ili Sütçüler ilçesi girişinde 5 katlı bir bina üzerine kurulmuş öğrencilerimizin ihtiyaçlarının % 80 ‘ine cevap verebilecek kapasitede hazırlanmış ve hazırlanmaya devam eden bir görünüm içerisinde olup ulaşım kolaylığı bakımından hergün şehir merkezine (ISPARTA İLİ ) 5 gidiş 5 dönüş yapan otobüs seferleri ile ulaşım sağlanmakta olup ayrıca haftanın belirli günlerinde İstanbul ve Antalya seferleride mevcuttur Sütçüler Meslek Yüksekokul Öğrencilerinin gezip görebilecekleri tarihi kalıntılar Adada Antik Kenti Taşkapı Harabeleri Çandır Kanyonu (Yazılı Kanyon) Soğuk akarsuların bulundugu şirin bir ilçede kurulmuş olan Sütçüler Meslek Yüksek Okulu Bilgisayarlı Muhasebe ve Vergi Uygulama I. ve II öğretimi, İşletmecilik I. ve II. Öğretimi, Mobilya Dekorasyon Bölümü, Odun Dışı Orman Ürünleri ve Av ve yaban Hayatı Bölümü ile toplam 5 bölüm mevcut olup her bölüm için ayrı ayrı derslikleri vardır. Ayrıca Bilgisayar Salonu ve atelye mevcuttur. Bilgisayar salonu öğrencilerimizin internet ağından yararlanabileceği şekilde hazırlanmıştır. Öğrencilerimizin barınabilmeleri için kız ve erkek öğrenci yurdu bulunmaktadır.

TANITIM

1994-1995 Eğitim – Öğretim yılında Isparta merkez kampusunda açılarak eğitim ve öğretime başlayan yüksekokulumuz 1996 yılında Isparta Valiliği tarafından yapımı tamamlanan ve yüksekokulumuza tahsis edilen 2065 m² kapalı alanı bulunan Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’ne ait 3 katlı Sütçüler Orta Öğretim Pansiyon binasında 28-09-1996 tarihinden bu yana eğitim öğretime devam etmektedir.
13.000 m² açık alanı bulunan Sütçüler Prof.Dr. Hasan Gürbüz Meslek Yüksekokulu’nun 240 m² kapalı alanı olan Mobilya ve Dekorasyon Programı Uygulama Atölyesi ile öğrencilerimizin hizmetine sunulan 800 m² halı sahası mevcuttur.

TARİHÇE

Sütçüler Prof.Dr.Hasan GÜRBÜZ Meslek Yüksekokulu Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Yürütme Kurulu’nun 18-03-1994 tarih ve 7068 sayılı yazıları ile açılmış olup, eğitim ve öğretime 1994 -1995 eğitim -öğretim yılında Isparta merkez kampuste başlamıştır.
1996 yılında Isparta Valiliği tarafından yapımı tamamlanan ve yüksekokulumuza tahsis edilen Orta Öğretim Genel Müdürlüğü’ne ait 3 katlı Sütçüler Orta Öğretim Pansiyon binasında 28-09-1996 tarihinden bu yana eğitim öğretime devam etmektedir.
Yüksekokulumuzda Teknik Programlar Bölümüne bağlı Mobilya ve Dekorasyon Programı ve Av ve Yaban Hayatı Programı ile İktisadi ve İdari Programlar Bölümüne bağlı İşletme ve Muhasebe programlarında önlisans eğitim-öğretimi yapılmaktadır.
İşletme ve muhasebe programlarının ikinci öğretimleri de mevcuttur.

Comments are closed.